HD DVD - już w sklepach

Do amerykańskich sklepów trafiły, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsze filmy wydane na płytach HD DVD. W sieci sklepów Best Buy można też już kupić pierwsze odtwarzacze tych krążków, wyprodukowane przez firmę Toshiba.

Pierwszymi filmami dostępnymi na HD DVD są "Ostatni Samuraj", "Upiór w Operze" oraz "Serenity". Wczoraj w sklepach miał pojawić się również oskarowy obraz "Za wszelką cenę" (Million Dollar Baby), jednak jego premierę z nieznanych przyczyn przełożono. Powyższe filmy wydane zostały przez firmy Warner Bros oraz Universal Studios Home Entertainment. W kolejnych tygodniach odbędą się premiery wydań HD DVD filmów "Apollo 13", "Doom" (premiera: 25 kwietnia), "Jarhead" "Człowiek ringu" oraz "Atak na Posterunek 13" (9 maja). Wszystkie filmy trafiają na rynek w partiach po 10 tys. sztuk.

Wraz z filmami w USA zadebiutował odtwarzacz HD DVD Toshiba HD-XA1 (pisaliśmy o nim szerzej w tekście "Pierwszy odtwarzacz HD DVD na rynku"). Data premiery urządzenia na rynku europejskim na razie nie jest znana - warto jednak przypomnieć, że w Europie (w tym również w rodzimych sklepach) można już kupić notebooka firmy Toshiba, wyposażonego w czytnik krążków HD DVD.

Warto zauważyć, że w Sieci pojawiły się już pierwsze recenzje wydań HD DVD - polecamy m.in. recenzję "Ostatniego Samuraja" przygotowaną przez serwis Highdefdigest.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200