HD-DVD jednak w tym roku?

Mark Knox, doradca Toshiby w sprawach HD-DVD stwierdził, iż wciąż możliwe jest aby amerykańska i europejska premiera nowej generacji napędów optycznych odbyła się jeszcze w tym roku. To kolejna odsłona coraz bardziej nerwowej "wojny" formatów, w której głównymi przeciwnikami są Sony i Toshiba.

Oświadczenie przedstawiciela Toshiby ponownie daje nadzieje zwolennikom HD-DVD. Konkurencyjny format, Blu-Ray ma zostać wprowadzony na rynek nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2006 roku. Toshiba, wraz z innymi firmami promującymi standard HD-DVD, mogą wykorzystać szansę na zdobycie dużego udziału w rynku, jeżeli tylko wcześniej niż konkurencja rozpoczną sprzedaż płyt i urządzeń zdolnych je odczytywać. Ostatnie informacje wskazywały jednak na to, że choć w Japonii i Korei miało się to stać jeszcze w tym roku, w przypadku innych rynków mogło nastąpić duże opóźnienie (pisaliśmy o tym w artykule: Na dyski HD-DVD trzeba jeszcze długo czekać )

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna świat miał nadzieję na zunifikowanie konkurencyjnych propozycji. Definitywne fiasko rozmów i próby wypracowania kompromisu oznaczało, że prace nad nimi znacznie przyspieszyły. Nie jest niestety znana ostateczna data premiery nowych napędów a przedstawiciele promujących je korporacji podają wciąż nowe, często sprzeczne informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200