Gwałtowne załamie na rynku kryptowalut

Obserwowana od kilkunastu dni wyprzedaż kryptowalut doprowadziła do tego, że wczoraj wartość tego rynku spadła do najniższego od roku poziomu. Jak donosi witryna CoinMarketCap, rynek ten warty jest obecnie mniej niż 1 bln USD. Ostatni raz rynek ten był notowany tak nisko w pierwszym kwartale 2021 roku.

Rynek kryptowalut był w listopadzie zeszłego roku wart prawie 3 bln USD. Tak niską wartość tego rynku odnotowano ostatni raz w grudniu 2020 roku Najwięcej stracił Bitcoin (notowania tej kryptowaluty spadły o 13%). Bitcoin kosztuje obecnie ok. 23 700 USD, czyli poniżej granicy 24 tys. USD. A jeszcze kilka miesięcy temu za jeden bitcoin trzeba było zapłacić prawie 70 tys. USD.

Druga najsilniejsza na tym rynku kryptowaluta (Ether) kosztuje 1250 USD (spadek o 15%). ADA (natywny token obsługiwany przez sieć Cardano) stracił 7% i kosztuje obecnie 0,461 USD), a token DeFi Solana stracił 10% i kosztuje 27,6 USD.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne
  • Aresztowano sprawców zuchwałego włamania do sieci Etherum
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200