Gupta Club lata wysoko

Firma Techmex z Bielska-Białej zorganizowała w Szkole Szybowcowej w Międzybrodziu w dniach 26 i 27 maja br. spotkanie aktualnych i potencjalnych użytkowników systemu do opracowania aplikacji Gupta SQL Windows oraz serwera baz danych SQLBase 6.0. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, w znacznej mierze zainteresowanych łagodnym przejściem z używanych narzędzi (głównie Clippera) na system o większych możliwościach.

Firma Techmex z Bielska-Białej zorganizowała w Szkole Szybowcowej w Międzybrodziu w dniach 26 i 27 maja br. spotkanie aktualnych i potencjalnych użytkowników systemu do opracowania aplikacji Gupta Windows oraz serwera baz danych SQLBase 6.0. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, w znacznej mierze zainteresowanych łagodnym przejściem z używanych narzędzi (głównie Clippera) na system o większych możliwościach.

Przedstawiciele Techmexu prezentowali możliwości jakie daje system opracowania aplikacji SQL Windows w nowych wersjach dla pojedynczego użytkownika i całego przedsiębiorstwa oraz omawiali nowe właściwości bazy danych SQL Server 6.0. Prezentowano także aplikacje opracowane za pomocą tych narzędzi.

SQL Server 6.0 działa pod systemami NetWare 3.12 i 4.01, OS/2, Windows oraz Windows NT. Pakiet może korzystać korzystania z zapamiętanych procedur i trygerów oraz pozwala na obsługę wiekszych baz danych, niż poprzednia wersja. Obecnie może on obsługiwać bazy 10-15 GB, podczas gdy rozmiar bazy SQL Server 5.x był ograniczony do 4 GB. Zastosowanie nowego algorytmu sortowania pozwoliło na przyspieszenie ładowania danych do pamięci.

Używanie zapamiętanych procedur oznacza, że gdy użytkownik uaktualnia określone tabele, może następować automatyczna aktualizacja tabel powiązanych. Kod zapamiętanych procedur można teraz pisać przy użyciu SQLWindows Application Laguage (SAL); można także wprowadzać do bazy części kodu z istniejących aplikacji.


TOP 200