Grupa hakerów stworzyła kryptowalutę

Znana grupa hakerska Anonymous stworzyła własną wirtualną walutę. U podstaw tej decyzji była chęć stawienia czoła Chinom oraz takim biznesmenom jak Elon Musk, którzy chcą zdominować rynek kryptowalut i walczą na nim ostro z bitcoinem.

Kryptowaluta

Grupa Anonymous zasłynęła tym, że w 2011 roku zaatakowała skutecznie sieć PlayStation Network. Nowa kryptowaluta nosi nazwę Anon Inu i jest tokenem DeFi (skrót od słów Decentralized Finance; zdecentralizowane finanse) opartym na sieci Binance Smart Chain. Pod nazwą DeFi kryją się usługi, dzięki którym użytkownicy mogą realizować transakcje finansowe (pożyczki, kredyty, oszczędzanie czy ubezpieczenia) z pominięciem tradycyjnych instytucji, takich jak banki.

Nazwa Anon Inu brzmi dość tajemniczo. Należy więc wyjaśnić, że nawiązuje do internetowego mema przedstawiające psa rasy Shiba Inu, który pojawił się w 2013 i w Polsce jest znany pod nazwą pieseł (od ang. słowa dog). Chiny ostro zwalczają wirtualną walutę Bitcoin z tego powodu, że zagraża ona jej własnej walucie tego typu, jaką jest cyfrowy juan.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
  • Jaka jest przyszłość cyfrowej waluty?

Dlatego rząd Chin podejmuje ostatnio szereg kroków zmierzających do ograniczenia działalności tzw. „kopaczy” tej kryptowaluty. Niedawne restrykcje wobec takich osób wprowadzone przez władze chińskie spowodowały, że zaczęły one masowy wyprzedawać bitcoiny, co rozregulowało ten rynek. Z kolei Elon Musk przyczynił się ostatnio do mocnych wahań kursu bitcoina.

Posiadacze tej kryptowaluty mogą liczyć na bezpłatne, cyfrowe aktywa NFT oraz na różnego rodzaju nagrody. Twórcy platformy przekazują też część dochodów na różnego rodzaju cele charytatywne. Handel kryptowąlutą Anon Inu odbywa się za pośrednictwem platformy Pancake Swap.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200