Grupa TP przygotowuje serię przejęć

Jak zapowiedział Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, Grupa TP w swojej nowej 3-letniej strategii zakłada rozwój również poprzez przejęcia spółek z branży ICT. Ma już przygotowaną listę spółek z branży, którymi jest zainteresowana. TP chciałaby m.in. rozbudować ofertę usług integracyjnych.

Maciej Witucki oświadczył, że Grupa TP jest zainteresowana przejmowaniem spółek z branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Do tej pory firma wolała się rozwijać organicznie. Akwizycjami ma zajmować się niedawno powołana struktura wewnątrz Grupy TP, koncentrująca się na rozwoju biznesu i strategii grupy (w jej skład weszły osoby zajmujące się dotychczas strategią w ramach PTK Centertel i Telekomunikacji Polskiej).

"Nie chcemy zostać na rynku usług B2B zepchnięci do narożnika prostego dostawcy infrastruktury telekomunikacyjnej" - wyjaśnia nową strategię prezes Grupy TP. "Chcemy oferować zaawansowane usługi dodane" - dodaje. Jednym z większych kompleksowych kontraktów usługowych TP jest kontrakt ze Strażą Graniczną na obsługę systemu łączności dla tej instytucji. Firma oferuje także np. usługę zarządzalnej telefonii IP.

Maciej Witucki nie chciał zdradzić, o jakie konkretnie firmy może chodzić, ani jaka jest ich potencjalna wielkość. Można jednak przypuszczać, że TP chce także wejść na rynek usług integracyjnych, tak aby była w stanie samodzielnie realizować duże projekty teleinformatyczne. Tymczasem znowu pojawiły się pogłoski o tym, że w przeżywającej kłopoty Sygnity (d. Computerland) może pojawić się inwestor branżowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200