Grupa TP coraz więcej inwestuje w telewizję

Jeszcze w tym roku ma ona uruchomić platformę cyfrową - dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta Wyborcza.

Nowa platforma cyfrowa ma walczyć o abonentów pod marką Orange. Podobnie jest we Francji, gdzie France Telecom - udziałowiec TP - oferuje już telewizję satelitarną. Według nieoficjalnych informacji, Grupa TP może być gotowa do startu 1 października. TP świadczy już "usługę telewizyjną" w Neostradzie. TP oferuje kanały telewizyjne Cyfry+ swoim abonentom za pośrednictwem telewizji internetowej (IPTV). Uruchomiła też własny kanał sportowy Orange Sport po tym jak wykupiła prawa do sprzedaży meczów polskiej Ekstraklasy.

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza: TP podpisała już umowy z dostawcami treści (nadawcami telewizyjnymi i studiami filmowymi), a w ciągu ostatnich dwóch lat przedstawiciele TP i France Telecom byli częstymi gośćmi na targach telewizyjnych w Cannes; koncesję operatorską od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spółka uzyskała już kilka miesięcy temu; latem TP zarezerwowała dwa transpondery na satelicie Eutelsatu; a dekodery do odbioru zostały już sprowadzone do Polski.

Zobacz również:

  • Samsung będzie kolejną zagraniczną firmą, która skorzysta z funduszu CHIPS and Science Act

Od dawna już na rynek telekomunikacyjny wchodzą dostawcy telewizji kablowych odbierając przychody z telefonii stacjonarnej. Grupa TP postanowiła więc zapewne zagarnąć trochę ich rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200