Groźne kradzieże tożsamości

Ponad połowa Europejczyków boi się kradzieży tożsamości - wynika z badania Unisysu. W Europie najczęstszymi ofiarami kradzieży tożsamości są Anglicy, Francuzi i Niemcy, przy czym ci ostatni są nimi najbardziej zatroskani.

Ogółem aż 51% ankietowanych europejskich konsumentów martwi się o nielegalne użycie ich kont bankowych i kart kredytowych.

Aż 11% Brytyjczyków, 8% Francuzów i 3% Niemców przyznało, że byli ofiarami kradzieży tożsamości. Mimo, że Niemcy mają proporcjonalnie mniej ofiar, boją się bardziej (17%), w porównaniu z Anglikami i Francuzami (po 9% przestraszonych).

Zobacz również:

  • Trendy technologiczne 2024 według AWS
  • Partnerstwo wzmacniające cyberochronę

Z powodu tych obaw aż 39% Europejczyków zamierza zmienić swoje banki, aby zyskać lepszą ochronę. Aż 49% Niemców i 48% Francuzów chce wybrać nowy bank, Francuzi okazali się wierniejsi swoim placówkom finansowym - jedynie co piąty chce dokonać zmiany.

Niemal 30% ankietowanych Europejczyków mogłoby zapłacić większą prowizję bankowi, o ile zapewniłby lepszą ochronę ich kont osobistych. Wśród najważniejszych obaw związanych z kradzieżą tożsamości jest strata pieniędzy i ryzyko przestępstwa popełnionego w czyimś imieniu.

Identyfikacja biometryczna jest preferowaną metodą walki z kradzieżą tożsamości - wymieniło ją aż 66% ankietowanych Europejczyków, na drugim miejscu znalazły się tokeny (41%), na trzecim inteligentne karty (40%), na kolejnym większa liczba haseł dostępu (30%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200