Grid Dynamics otwiera czwarte biuro w Polsce

Do siedzib w Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu dołącza teraz Warszawa. Firma planuje zatrudnić kilkuset inżynierów jeszcze w tym roku, zaprasza również studentów na staże.

Fauxels/ Pexels

Działająca od 2006 roku Grid Dynamics zajmuje się wprowadzaniem w firmach metodologii agile oraz skalowalnych usług inżynieryjnych i rozwiązań opartych na data science. Do klientów firmy należą korporacje z listy Fortune 1000 dążące do przyspieszenia rozwoju i wzmocnienia swojej przewagi konkurencyjnej dzięki cyfrowej transformacji. Wśród klientów firmy są Google, Apple, Raymond James, Tesla, PayPal. Grid Dynamics ma główną siedzibę w rejonie San Francisco (San Ramon) w Kalifornii, posiada również centra rozwojowe w Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Na dzień dzisiejszy Grid Dynamics zatrudnia ponad 3800 inżynierów w 12 krajach i stale się rozwija.

Nowe centrum operacyjne Grid Dynamics zlokalizowane w sercu Warszawy i planuje zwiększyć zatrudnienie do kilkuset inżynierów do końca 2023 roku.

Zobacz również:

  • Partnerstwo w zakresie rozwoju oprogramowania - 5 najlepszych praktyk

Trwająca ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) jest częścią szybkiego wzrostu firmy na całym świecie. Grid Dynamics zatrudnia obecnie ponad 3800 pracowników w dwunastu krajach.

CEO Grid Dynamics pojechał do Warszawy na spotkanie z ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezińskim, aby omówić polski ekosystem innowacji. Było to spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego i polskiego biznesu, a także członkami rządu, funduszy inwestycyjnych i instytucji akademickich.

„Rozszerzenie obecności Grid Dynamics w Polsce zapewnia dostęp do rosnącej, bardzo zróżnicowanej puli talentów” – powiedział Leonard Livschitz, CEO Grid Dynamics. „Warszawska lokalizacja będzie kluczowym elementem naszej misji stania się światowym liderem we wdrażaniu cyfrowej transformacji w firmach z listy Fortune 1000. Polska staje się regionalnym hubem technologicznym dzięki gotowości na transformację cyfrową, innowacyjność, potrzeby biznesowe i nie tylko. Wierzymy, że w regionie jest mnóstwo talentów technologicznych i pragniemy nadal wykorzystywać te talenty, aby osiągnąć nasze cele i lepiej służyć naszym klientom z listy Fortune 1000”.

Źródło: Grid Dynamics

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200