Green screen zmierza do Microsoft Teams

Opcja wyświetlania obrazu na green screenie pojawiła się w poglądowej wersji Microsoft Teams na systemy Windows oraz macOS.

Microsoft zdecydował się dodać do platformy Microsoft Teams możliwość wyświetlania obrazu z kamery na green screenie. Najnowszy filtr wycina użytkownika z otoczenia, w którym ten się znajduje i podkłada jego sylwetkę na zielony podkład. Rozwiazanie dostępne jest już dla zarejestrowanych użytkowników Microsoft 365 Insiders, którzy korzystają z aplikacji Microsoft Teams na komputerach z systemami operacyjnymi z rodziny macOS oraz Windows.

Microsoft Teams otrzymuje możliwość wyświetlania obrazu na green screenie
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams otrzymuje możliwość wyświetlania obrazu na green screenie

Źródło: microsoft.com

Co ciekawe w chwili obecnej rozwiązanie dostępne jest jedynie na urządzenia posiadające procesory w architekturze x86. Oznacza to, że green screena nie uruchomią użytkownicy komputerów Mac z procesorami Apple Silicon.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Microsoft podkreśla, że green screen pozostaje w fazie testów. Funkcja jest zawodna w przypadku przezroczystych lub półprzezroczystych obiektów znajdujących się za użytkownikiem.

Green screen automatycznie wyłącza rozmycie tła oraz tryb Together, ale współpracuje z trybem prezentera.

Aby zoptymalizować działanie nowego rozwiązania Microsoft wymaga, aby użytkownik znajdował się przed czystą ścianą, która powinna być płaska oraz pozbawiona plam lub nierówności.

Dzięki funkcji green screen użytkownicy platformy Microsoft Teams będą mogli korzystać z własnych podkładów graficznych o wysokiej jakości. Microsoft od kilku lat oferuje funkcje zastępowania tła, ale rozwiązanie to nie słynie z wysokiej jakości dostarczanego obrazu.

Aktualnie funkcja green screen pozostaje w fazie testów. Trafi do wszystkich użytkowników Microsoft Teams w nieokreślonej przyszłości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200