Gorsze rekomendacje analityków dla akcji Intela

Analitycy z amerykańskiego domu maklerskiego US Bancorp Piper Jaffray twierdzą, że nastąpiło "niespodziewane obniżenie zapotrzebowania na komputery PC", które zaowocuje spadkiem popytu na produkty Intela.

Wartość akcji Intela podczas wczorajszego notowania amerykańskiej giełdy Nasdaq spadła o 6,34%. Pociągnęło to za sobą spadek wartości innych spółek technologicznych.

Bezpośrednią przyczyną spadku akcji producenta było obniżenie rekomendacji ich zakupu przez jednego z analityków prestiżowego domu maklerskiego US Bancorp Piper Jaffray. Stwierdził on, że na rynku nastąpiło "niespodziewane obniżenie zapotrzebowania na komputery PC", co spowoduje automatyczne obniżenie popytu na procesory Intela. Rekomendacja domu na kupno akcji firmy została obniżona z "silnie kupuj" na "kupuj".

Ponadto specjaliści z US Bancorp Piper Jaffray dodali, że planowane na II połowę br. wprowadzenie na rynek procesora nowej generacji Pentium 4 wpłynie na obniżenie marginesu zysku Intela.

Przedstawiciele Intela poinformowali jedynie, że firma nie ma w zwyczaju komentowania raportów analityków.

Inni analitycy twierdzą, że dom US Bancorp Piper Jaffray nie najtrafniej ocenił sytuację, bowiem opierał się na danych nie uwzględniających zwiększonego popytu po rozpoczęciu roku szkolnego.

***

Wstrzymana produkcja Pentium III

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200