Google zmieni zasady magazynowania w chmurze multimedialnych plików

Korporacja podjęła w ostatnich dniach decyzję, która zaskoczy niemile użytkowników korzystających z jej usług, szczególnie tych którzy wykonują dużo zdjęć czy filmów i umieszczają je w internecie. Do tej pory bezpłatna usługa Google Photos pozwalała takim użytkownikom przechowywać w jej chmurze dowolną ilość multimedialnych plików, ale w przyszłym roku to się zmieni.

Google

Firma zapowiada, że od 1-go czerwca 2021 roku będą obowiązywać inne zasady. Od tego momentu Google będzie pobierać dodatkową opłatę za każdy multimedialny plik (zdjęcie, grafika albo film) umieszczony w jego chmurze, wtedy gdyż użytkownik przekroczy limit 15 GB.

Będzie on musiał w tym momencie wykupić abonament Google One i zdecydować jaki plan wybiera. I tak za limit 100 GB zapłaci 89,99 zł rocznie, za 200 GB zapłaci 139,99 zł rocznie, a za 2 TB zapłaci 469,99 zł rocznie.

Zobacz również:

Istotne jest to, że w ramach limitu 15 GB mieszczą się multimedialne pliki generowane przez wszystkie usługi Google, w tym przez usługę pocztową Gmail.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie multimedialne pliki przesłane do chmury Google przed datą zero (czyli przed 1-wszym czerwca przyszłego roku) nie będą wliczane do limitu 15 GB, a licznik ruszy dopiero od tego momentu, tak iż za umieszczone wcześniej w chmurze pliki nie trzeba będzie wnosić dodatkowej opłaty.


TOP 200