Google zmieni schemat publikowania nowych wersji przeglądarki Chrome

Korporacja zamierza zmienić harmonogram publikowania nowych wersji przeglądarki Chrome. Firma zdecydowała się na taki krok głównie po to, aby kolejne wersje tego oprogramowania pojawiały się w podobnych odstępach czasu, jak ma to miejsce w przypadku przeglądarki Firefox, która jest modyfikowana co cztery tygodnie.

Chrome

Tym samym już za kilka miesięcy kolejne wersje przeglądarki Chrome będą docierać do rąk użytkowników częściej niż miało to miejsce do tej pory. Google uruchomi również nowy kanał dystrybucji noszący nazwę „Extended Stable”. Będą z niego mogli korzystać klienci korporacyjni, którzy nie chcą modyfikować swoich przeglądarek Chrome zbyt często, dlatego kolejne wersje tego oprogramowania będą się pojawiać w tym kanale co osiem tygodni.

Google zamierza przejść na nowy schemat publikowania kolejnych wersji przeglądarki Chrome dopiero we wrześniu, oferując wtedy użytkownikom przeglądarkę Chrome 94. Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu do rąk użytkowników trafiła przeglądarka Chrome 89. W najbliższym natomiast czasie Google będzie nadal aktualizować Chrome co sześć do ośmiu tygodni.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Opera uruchomiła funkcje AI w swojej przeglądarce sieciowej
  • Google zezwoli na większą personalizację systemu ChromeOS

I tak np. przeglądarka Chrome 90 powinna pojawić się 13-go kwietnia (czyli po sześciu tygodniach od poprzedniej wersji 89). Chrome 91 pojawi się 25 maja (po sześciu tygodniach od poprzedniej wersji), Chrome 92 pojawi się 20-go lipca (po ośmiu tygodniach), a premiera przeglądarki Chrome 93 będzie miała miejsce 31-go sierpnia (po sześciu tygodniach).

Przeglądarka Chrome 94 ujrzy światło dzienne trzy tygodnie po przeglądarce Chrome 93 (premiera przeglądarki Chrome 94 planowana jest na 21-go września. Przeglądarka Chrome 95 pojawi się już jednak znowu cztery tygodnie po przeglądarce Chrome 94, gdyż zostanie udostępniona 19-go października. Trochę to wszystko skomplikowane, ale z czasem czterotygodniowa kadencja stanie normą i wszyscy się do niej przyzwyczaimy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200