Google zezwoli na większą personalizację systemu ChromeOS

Desktopowy system operacyjny oparty na przeglądarce Google Chrome otrzyma nowe opcje personalizacji.

ChromeOS to jedyny desktopów system operacyjny rozwijany przez firmę Google. To dosyć specyficzne oprogramowanie, które bazuje na przeglądarce Google Chrome. To bardzo lekki system operacyjny, którego rdzeniem jest Linux. Oprogramowanie od kilku lat posiada również możliwość uruchamiania aplikacji z Androida. Całość zyskała popularność na tanich urządzeniach do przeglądania internetu, a także w sektorze edukacyjnym.

ChromeOS otrzyma nowe funkcje
Źródło: Anete Lūsiņa / Unsplash

ChromeOS otrzyma nowe funkcje

Źródło: Anete Lūsiņa / Unsplash

Google przygotowuje się do udostępnienia nowej funkcji do systemu operacyjnego ChromeOS. Użytkownicy oprogramowania otrzymają możliwość wykorzystania niestandardowych skrótów klawiszowych. Funkcja ta zostanie zaimplementowaną w rdzeniu systemu operacyjnego i pojawi się na wszystkich urządzeniach, które objęte są wsparciem za pośrednictwem aktualizacji.

Zobacz również:

  • ChromeOS dołącza do wyścigu AI
  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • Zabezpieczenia w pamięciach Arm nie działają. Specjaliści obchodzą je w 95% przypadków

Użytkownicy ChromeOS za pośrednictwem aplikacji Chrome będą w stanie przypisać różnego rodzaju skróty klawiszowe odnoszące się do całego systemu operacyjnego.

Aktualnie rozwiązanie pozostaje w fazie eksperymentalnej. Stosowne opcje pojawiły się w najnowszym wydaniu ChromeOS beta. W chwili obecnej testerzy nie są w stanie uruchomić opcji odpowiedzialnych za przypisywanie nietypowych skrótów klawiszowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200