Google zdecydował - zdalna praca możliwa do połowy przyszłego roku

Wygląda na to, iż koronawirus zostanie z nami na dłużej i niektóre optymistyczne wypowiedzi sugerujące, że najgorsze mamy już za sobą, były tylko pobożnymi życzeniami. Prawda ta dotarła chyba również do jednej z największych firm technologicznych na świecie. Google – bo nim mowa – poinformował pracowników, że jeśli tylko zechcą, mogą kontynuować pracę zdalną z domu do co najmniej połowy 2021 roku.

Google

Informację o tym, że Google zamierza podjąć taką decyzję, podał wcześniej zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany serwis Wall Street Journal. I rzeczywiście, Google właśnie ogłosił, że blisko 200 tysięcy pracujących dla niego osób – a więc nie tylko ci, którzy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie -mogą pracować zdalnie do połowę przyszłego roku, dokładnie do 6-go lipca 2021 roku. Nie jest to przymus, ale wybór każdego pracownika.

Google był niejako zmuszony do podjęcia takiej decyzji, gdyż Stany Zjednoczone przegrywają walkę z koronawirusem. Po krótkim spadku zachorowań, w ostatnich dniach liczba zakażonych gwałtownie rośnie. Dzieje się tak również w Kalifornii, a więc w stanie w którym Google ma swoją centralę.

Zobacz również:

A jeszcze kilka tygodni temu wydawała się, że już wrześniu sytuacja będzie na tyle dobra, że większość pracowników Google’a będzie mogła zapomnieć o pracy zdalnej i zacznie świadczyć swe usługi w normalnym trybie. Teraz wygląda na to, że będą mogli pracować siedząc sobie przed komputerem w domu przez kolejny rok.


TOP 200