Google zautomatyzuje proces usuwania danych lokalizacyjnych

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, korporacja zamierza w najbliższych tygodniach wprowadzić do swojej usługi nową funkcję, dzięki której użytkownik nie będzie już musiał usuwać z niej danych zawierających informację o jego lokalizacji ręcznie, ponieważ zrobi to za niego automatycznie sam Google.

Użytkownik będzie miał do wyboru dwie opcje określające, jak długo usługa ma przechowywać w swojej pamięci takie dane.

Google zautomatyzuje proces usuwania danych lokalizacyjnych

Operację taką będzie można przeprowadzać z poziomu głównego pulpitu konta Google. Po kliknięciu na takiej funkcji na ekranie pojawią się dwa rozwijane okienka, każde proponujące inny okres, przez jaki dane lokalizacyjne będą przechowywane: trzy miesiące lub osiemnaście miesięcy.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Gemini Nano trafi na bazowe Pixele
  • Premiera usługi Find My Device

Użytkownik będzie też mógł wskazywać, które dane o lokalizacji powinny być brane pod uwagę (mogą to być dane generowane np. tylko przez podane przez niego usługi i aplikacje), a Google podda je analizie i usunie te, które są starsze niż trzy miesiące ewentualnie osiemnaście miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200