Google wycofuje ze sprzedaży okulary Glass

Google zapowiada, że począwszy od 19-go stycznia br. wycofuje ze sprzedaży na rynku konsumenckim komputerowe okulary Glass. Powód – firma zamierza wprowadzić do produktu poważne zmiany i do momentu kiedy to zrobi, nie chce oferować starej wersji okularów.

Google tworzy nowy oddział, który ma zająć się rozwojem technologii związanych tylko z okularami Glass. Informuje jednocześnie, że z dniem 19-go stycznia zamyka Glass Explorer Program. To inicjatywa w ramach której użytkownicy mogli testować okulary Glass i przesyłać uwagi dotyczące ich pracy. Dobra wiadomość jest taka, że okulary będą dalej dostępne dla firm oraz deweloperów, którzy tworzą obsługujące je aplikacje.

Do tej pory okularami Glass zajmowało się firmowe laboratorium badawcze X. Firma zdecydowała, że w przyszłości prace nad nimi będzie prowadzić nowo powołany oddział, który będzie się zajmować tylko tym produktem. Będzie on podlegał bezpośrednio szefom Google i nie znajdzie się w strukturze utworzonej wraz z przejętą rok temu firmą Nest, która specjalizowała się w produkcji inteligentnych urządzeń elektronicznych. W praktyce zmiany te oznaczają, że Google wiąże z okularami Glass duże nadzieje i uważa, że rysuje się przed nimi świetlana przyszłość.

Zobacz również:

  • Google jest trzecim największym na świecie projektantem CPU dla centrów danych
  • Apple się wygadało - Vision Pro będzie sprzedawany poza USA?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200