Google wycofuje się z limitu ilości plików w Dysku Google

Google szybko wycofało się z ograniczania ilości plików w swoim dysku chmurowym Google Drive.

Google nie chwaląc się zbytnio w mediach społecznościowych oraz wśród użytkowników zdecydowało się na wprowadzenie nowych ograniczeń w usłudze Dysk Google. Wyszukiwarkowy gigant postanowił wprowadzić limit liczby plików na danym koncie Google Drive.

Google rezygnuje z ograniczenia ilości plików przetrzymywanych w usłudze Google Drive
Źródło: Brett Jordan / Unsplash

Google rezygnuje z ograniczenia ilości plików przetrzymywanych w usłudze Google Drive

Źródło: Brett Jordan / Unsplash

Rozwiązanie blokowało możliwość publikowania na dysku kolejnych plików po przekroczeniu limitu, który nie był bezpośrednio powiązany z ilością dostępnej przestrzeni dyskowej w usłudze chmurowej.

Zobacz również:

  • Google wypróbowuje eksperymentalną funkcję bezpieczeństwa w Singapurze
  • Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE

Google bardzo szybko zdecydowało się wycofać z pomysłu, o czym poinformowano w mediach społecznościowych. Gigant z Mountain View nie podał oficjalnego powodu, ale wiele wskazuje, że ugięto się pod presją i niezadowoleniem użytkowników.

Warto przypomnieć, że limit liczby plików na pojedynczym koncie Google został ustalony na 5 milionów plików. Obowiązywał niezależnie od posiadanego pakietu danych - od darmowych 15 GB do płatnych 2 TB.

O jego istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki pewnemu użytkownikowi Reddita, który przetrzymywał w usłudze około 1,6 TB danych zgromadzonych w łącznie około 7 milionach plików. Według Google zabezpieczenie wprowadzono "w celu zabezpieczenia niewłaściwemu użytkowaniu systemu, który mógłby wpłynąć na stabilność oraz bezpieczeństwo usługi".

Na oficjalnym profilu Google Drive na Twitterze pojawiła się informacja o całkowitym wycofaniu się ze stosowania ograniczenia w ilości plików na koncie Google. Firma dodała, że problem dotyczył bardzo niewielkiej liczby przypadków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200