Google wycofał się z szyfrowania danych?

W 2014 roku Google zapowiedział, że Android będzie wymagał szyfrowania danych w pamięciach smartfonów. Teraz się z tego wycofuje?

We wrześniu 2014 roku firma Google poinformowała, że wraz z nową wersją Androida - zostanie wprowadzone domyślne szyfrowanie danych na nowych telefonach z wbudowaną najnowszą wersją oprogramowania Android 5.0 - Lollipop.

Potwierdzeniem było wydanie dwóch telefonów z serii Nexus 5 i 9, które posiadały domyślne szyfrowanie danych, jednak oba produkty pochodziły bezpośrednio od producenta z Mountain View. Okazuje się, że produkty innych producentów pracujące na Lollipop nie posiadały włączonej opcji. Oznacza to, że Google wycofało się z wcześniej deklarowanych haseł.

Zobacz również:

  • Platforma X na Androida z nową funkcją
  • Google wypróbowuje eksperymentalną funkcję bezpieczeństwa w Singapurze

Najnowszy dokument dotyczący kompatybilności produktów z Android (PDF) wymaga, aby urządzenia posiadające blokadę umożliwiały jedynie włączenie pełnego szyfrowania.

Nie oznacza to jednak, że w przyszłości kolejne wersje Androida nie będą wymagały od wszystkich producentów uruchomienia tej opcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200