Google wprowadza do G Suite technologię AI

Korporacja ma duże dokonania w dziedzinie sztucznej inteligencji czy maszynowego uczenia i wprowadza ciągle te technologie do swoich kolejnych produktów. Niedawno technologie takie wkroczyły do jednego z flagowym rozwiązań tej firmy, jaką jest G Suite.

I tak użytkownicy G Suite mają teraz dostęp do niektórych aplikacji korzystając z usług firmowego asystenta Google Assistant, a dokumenty tworzone przez Google Docs można edytować, wprowadzają do tekstu poprawki z wykorzystaniem opcji Smart Compose.

Google po raz pierwszy ogłosił, że wprowadzi do usługi G Suite swojego asystenta głosowego wspierającego technologię sztucznej inteligencji kilka miesięcy temu. Obecnie dostępna jest wersja beta tej usługi, która pozwalaj użytkownikom zarządzać oprogramowaniem Google Calendar (Kalendarz) za pomocą poleceń głosowych.

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • Gemini Nano trafi na bazowe Pixele

Można tu więc (chodzi o Google Calendar) wypowiadać na głos wpisy, które chcemy wprowadzić do kalendarza, jak też dokonywać zmian w harmonogramie czy anulować w ten sam sposób określone pozycje.

Osoby zainteresowane testowaniem nowych opcji wprowadzonych do wersji beta usługi G Suite – a powinni to być w naszej ocenie przede wszystkim administratorzy nadzorując pracę systemów IT – mogą to zrobić wchodząc na tę stronę i zarejestrować się w programie „G Suite with the Google Assistant Beta Test Application”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200