Google – w zeszłym roku „bug bounty hunters” zgarnęli rekordową kwotę

Korporacja poinformowała, że w zeszłym roku zapłaciła niezależnym tropicielom podatności znajdujących się w jego rozwiązaniach IT, działających w ramach inicjatywy „bug bounty hunters”, ok. 6,7 mln USD. To niewielki wzrost w porównaniu z 2019 rokiem (gdy było to 6,5 mln USD), chociaż jak dotąd jest to rekord.

Google

Jeśli chodzi o poprzedni okres, to w latach 2015, 2016, 2017 i 2018 nagrody wypłacone z tej puli wynosiły odpowiednio 2,0 mln USD, 3,0 mln USD, 2,9 mln USD i 3,4 mln USD.

Google podaje, że ogółem w zeszłym roku nagrody takie wypłacono 662 osobom zamieszkującym 62 kraje. Zdecydowana większość zeszłorocznych nagród została wypłacona w ramach programu Chrome VRP (Vulnerabilities Rewards Program). Z tej puli Google przekazało informatykom ponad 2,1 mln USD za wykrycie 300 podatności wykrytych w jego flagowym produkcie, jakim jest przeglądarka Chrome.

Zobacz również:

  • Jak wybrać najlepszy model bezpieczeństwa dla organizacji?
  • Rynek usług chmurowych w Europie zdominowany przez amerykańskich gigantów
  • Ruszył kosmiczny program bug bounty

Jeśli chodzi o system operacyjny Android, to tropicielom błędów znajdujących się w tej platformie Google wypłaciło 1,74 mln USD. Kolejne 270 tys. USD wypłacono osobom, które wykryły błędy znajdujące się aplikacjach pobieranych ze sklepu Google Play.

Google informuje, że najbardziej ceni sobie osiągnięcia informatyków, którzy wzięli na celownik najnowszą wersję systemu Android. Chodzi o grupę specjalistów, którzy wykryli 11 podatności znajdujących się w testowej wersji zapoznawczej systemu Android 11. Było to bardzo ważne, gdy pozwoliło usunąć firmie z tego oprogramowania wszystkie błędy jeszcze przed oficjalną premierą systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200