Google usprawnia działanie chmurowych systemów pamięci masowej

Google Cloud poszerzyło w tym tygodniu ofertę w obszarze chmurowych magazynów danych, prezentując dwie nowe usługi noszące nazwy Filestore Enterprise i Backup for Google Kubernetes Engine, jak również zmodyfikowaną usługę Cloud Storage.

Fot. Unsplash

Usługa czyli Filestore Enterprise należy do rozwiązań linii Filestore, które są w pełni zarządzalnymi produktami pozwalającymi przechowywać dane w chmurze Google. Usługa została opracowana z myślą o użytkownikach korporacyjnych, którzy uruchamiają aplikacje współużytkujące intensywnie pliki, takie jak np. SAP. Chodzi tu głównie o aplikacje operujące w pierwszej warstwie modelu definiującego architekturę pamięci masowych.

Wszystkie rozwiązania Filestore – czyli również Filestore Enterprise - charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością odczytywania i zapisywania danych, ale także dużą dostępnością danych, głównie dzięki wspieraniu mechanizmu, który replikuje synchronicznie dane w wielu obsługiwanych obszarach. Dlatego jeśli jeden z obszarów jest niedostępny, Filestore Enterprise dostarcza dalej aplikacji automatycznie dane.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • GPW przenosi swój nowy system transakcyjny

Backup for Google Kubernetes Engine jest natomiast natywną usługą, która zapewnia bezpieczeństwo danym przechowywanym w kontenerach. Razem z nowymi usługami Google zaprezentował też kolejną, zmodyfikowana wersję Cloud Storage, wprowadzając do tego rozwiązania dwie ważne poprawki.

Pierwsza daje użytkownikom tej usługi gwarancję, że czas oczekiwania na dane obsługiwane przez Recovery Point Objective (RPO) nie będzie dłuższy niż 15 minut. Z kolei druga pozwala tym użytkownikom usługi, którym zależy na wysokiej dostępności i przepustowości w dwóch regionach, konfigurować ją do pracy w trybie „dual-region” (obsługującej dwa regiony).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200