Google uruchomiło zbieranie datków na ukrainę w Sklepie Play

W Sklepie Play pojawiła się funkcja, która pozwala wesprzeć zbiórkę na pomoc dla Ukrainy.

Google solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Wyszukiwarkowy gigant uruchomił możliwość przekazywania datków na rzecz autoryzowanych organizacji humanitarnych działających na Ukrainie. Wybrani użytkownicy Androida otrzymali już zaktualizowany Sklep Play. W oficjalnym sklepie z aplikacjami rozwijanym przez Google pojawił się nowy baner "Wyślij wsparcie na Ukrainę". Rozwiązanie wyświetlane jest na ekranie głównym aplikacji Google Play Store.

Sklep Play
Źródło: Mika Baumeister on Unsplash

Sklep Play

Źródło: Mika Baumeister on Unsplash

Po kliknięciu użytkownik przenoszony jest na stronę przekazywania darowizny. W akcję zaangażowany jest Międzynarodowy Komitet Ratunkowy, Centrum Filantropii Katastrof oraz UNHCR.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Jak zachować bezpieczeństwo podczas pobierania aplikacji?

Pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie opinii medycznej, schronienia czy zaopatrzenia w niezbędne materiały.

Użytkownicy Androida mogą przekazywać darowiznę w kwotach od 5 do 100 dolarów. Google nie pobiera żadnych prowizji - cały dochód przekazywany jest bezpośrednio do wybranej przez użytkownika organizacji pomocowej.

Darowiznę można również przekazać z wykorzystaniem Punktów Google Play. Przelicznik wynosi 50 punktów = 1 dolar.

Google zaangażowało się w wiele inicjatyw wspierających Ukrainę. Firma za darmo oferuje ochronę przed atakami DDoS na ukraińskie strony rządowe. Ograniczono również zasięg rosyjskich materiałów informacyjnych w platformie YouTube. Decyzja ta ma za zadanie ograniczyć szerzenie dezinformacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200