Google uruchamia swój sklep na Amazonie

Firma Google uruchomiła nowy sklep w największym portalu e-commerce na świecie.

Google zdecydowało się na uruchomienie zupełnie nowego sklepu na amerykańskim Amazonie. Wyszukiwarkowy gigant zamierza sprzedawać dzięki niemu urządzenia pracujące pod kontrolą Androida. Co ciekawe o samym systemie firma nie wspomina - zamiast niego skupiono się na najciekawszych funkcjach oferowanych przez nowe wersje systemu operacyjnego.

Sklep Google na Amazonie

Sklep Google na Amazonie

Takie działanie może wskazywać, że Google wie, że producenci nie radzą sobie z aktualizacją swoich urządzeń do najnowszych wersji Androida. W sklepie Google na Amazonie kupimy nie tylko smartfony od Google, a urządzenia firm trzecich często nie pracują pod kontrolą najnowszych wersji zielonego robocika. Prawdopodobnie dlatego Google sprytnie omija omawianie funkcji dedykowanych dla najnowszego wydania.

Zobacz również:

  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Nowe rozwiązania firmy Amazon mogą sporo namieszać na rynku chipów AI

Na Amazonie Google promuje głównie urządzenia firmy Samsung. Nie powinno nas to dziwić - oba przedsiębiorstwa zacieśniły swoją współpracę na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Google przy okazji zachęca do zakupu innych urządzeń z Androidem producentów takich jak OnePlus czy Motorola. W sekcji "Urządzenia z Google" znajdziemy również smartfony z serii Google Pixel.

Wyszukiwarkowy gigant podkreśla, że smartfony posiadają zintegrowaną wyszukiwarkę Google oraz wbudowane aplikacje Google, a także system zabezpieczeń. Każdy z producentów posiada w sklepie Google własną podstronę, an której może chwalić się swoimi kluczowymi cechami.

Zakładka Samsunga w nowym sklepie Google na Amazonie

Zakładka Samsunga w nowym sklepie Google na Amazonie

Google na żadnej z podstron nie wymienia słowa Android. Zamiast niego wszędzie pojawiają się usługi Google.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200