Google ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nazwy i budowy następcy systemu Android 10

Chociaż system operacyjny Android 10 został oficjalnie udostępniony użytkownikom w zeszłym miesiącu i póki co tylko niewielka liczba użytkowników mobilnych urządzeń mogła go zainstalować i zapoznać się z jego możliwościami, to Google informuje iż pracuje już nad kolejną wersją systemu i rozwiewa spekulacje dotyczące jego nazwy potwierdzając, że będzie to po prostu Android 11.

Google podał taką informację niejako przy okazji, prezentując plan firmowej konferencji Android Dev Summit, która odbędzie się pod koniec października w Kalifornii (w Google Event Center). Jedna z zaplanowanych sesji, która będzie mieć miejsce podczas tej konferencji, została zatytułowana „Preparing for Scoped Storage in Android 11” (Przygotowanie do przechowywania danych w systemie Android 11). Nie pozostawia to wątpliwości, jaką nazwę będzie nosić następca systemu Android 10.

Niektórzy są jednak zaskoczeni takim obrotem sprawy. Chodzi o to, że Google tak wcześnie ujawnia nazwę kolejnej wersji systemu Android. Proszę bowiem pamiętać, że w przeszłości Google przyzwyczaił nas do tego, że najpierw podawał zawsze najpierw nazwę kodową kolejnej wersji systemu. I tak Android 10 był znany jako Android Q, Android 9 jako Android P i tak dalej. Tym razem jest inaczej. Widać z tego iż Google zdecydował się odchodzić powoli od nadawania swoim produktom nazw kodowych na rzecz nadawania im numerów.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • Rynek usług chmurowych w Europie zdominowany przez amerykańskich gigantów
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

I na koniec słowo o sesji „Preparing for Scoped Storage in Android 11”. To bardzo ważna sesja, na której Google zaprezentuje nową metodę organizowania plików, zarządzania nimi i decydowania, jakie aplikacje mają dostęp do określonych plików. Celem tej nowej technologii jest poprawa bezpieczeństwa oraz zapewnienia aplikacjom szybszego dostępu do plików. Google chciał ją wcześniej wprowadzić do systemu Android 10, ale ze względu na skargi deweloperów (którzy informowali, że jest niedopracowana) została odłożoną na bok i wszystko wskazuje na to, że pojawi się w systemie Android 11.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200