Google udostępnił nową wersję narzędzia Android Jetpack

Korporacja zaktualizowała pakiet Android Jetpack – oprogramowanie zawierające biblioteki i narzędzia używane przez deweloperów do projektowania aplikacji mobilnych Android.

Aktualizacja zawiera 11 nowych bibliotek pozwalających budować aplikacje korzystające np. z zainstalowanej w urządzeniu mobilnym kamery czy z benchmarków.

Korporacja wprowadziła również do oferty narzędzie noszące nazwę Jetpack Compose, które ułatwia deweloperom zadanie budowania interfejsów użytkownika.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Platforma X na Androida z nową funkcją

Narzędzie łączy reaktywny model budowania aplikacji z językiem programowania Kotlin i można go pobierać z tej strony.

Nowe biblioteki wprowadzone do pakietu Android Jetpack znajdują się w fazie rozwoju alfa lub beta. Są to np. takie biblioteki, jak Android for Cars (biblioteka w wersji beta do budowania aplikacji Android Automotive OS); Benchmark, (biblioteka w wersji alfa używana do testowania aplikacji Java, Kotlin i kodu natywnego, współpracująca z oprogramowaniem Android Studio IDE); Biometrics Prompt (biblioteka w wersji beta służąca do projektowania aplikacji biometrycznych); czy CameraX (biblioteka w wersji alfa służąca do tworzenia aplikacji korzystających z usług kamery).

Z pozostałych nowych bibliotek warto jeszcze wymienić Enterprise (wersja beta); LifeCycle i LiveData KTX (wersja alfa); Security (wersja alfa); ViewModel and SavedState (wersja alfa); oraz ViewPager2 (wersja alfa).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200