Google tnie ceny wirtualnego dysku Drive

Google zdecydował się porządnie zredukować stawki za korzystanie z Google Drive.

Najprawdopodobniej Google poczuł na plechach oddech konkurencji. Firma postanowiła bowiem zredukować stawki za korzystanie z wirtualnego dysku Drive.

Google nadal oferuje ok. 15 GB gratis. To nie ulega zmianie. Wystarczy się zarejestrować aby móc skorzystać. Do niedawna, zwiększenie limitu do 100 GB wiązało się z miesięczną opłatą rzędu 4,99 dolara. Chmurowy schowek o pojemności 1TB firma wyceniała natomiast na 49,99 dolarów. Wprowadzona redukcja znacząco obniżyła koszt korzystania z usługi. 100 GB można wynająć już za 1,99 dolara, natomiast 1TB za 9,99 dolara. Różnica nie należy więc do kosmetycznych.

Zobacz również:

  • Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE

Scott Johnston, dyrektor ds. produktu stwierdził, że obniżka była w ogóle możliwa dzięki niedawnym usprawnieniom infrastruktury. Dodatkowo, w ofercie znalazł się dysk o pojemności 10TB za 99,99 dolarów, 20TB za 199,99 dolarów oraz 30TB za 299,99 dolarów.

Google poinformowało, że plany obecnych abonentów zostaną automatycznie dostosowane.

Krok wydaje się logiczny. Zwłaszcza, że oprócz tradycyjnej konkurencji w postaci Microsoftu, Dropboxa, czy Box pojawiają wciąż coraz to nowe usługi, powstające na fali rosnącej popularności rozwiązań chmurowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200