Google świętuje 15-lecie istnienia Street View

Z okazji 15-lecia od uruchomienia Google Street View przygotowano film promocyjny i nową funkcję dla urządzeń mobilnych.

Aż trudno w to uwierzyć, ale Google Street View świętuje właśnie swoje 15-te urodziny. Z tej okazji Google postanowiło udostępnić nową funkcję dla użytkowników Street View na urządzeniach mobilnych pracujący pod kontrolą iOS oraz Android. Aplikacja Mapy Google, która pozwala na uruchomienie widoku Google Street View otrzymała możliwość uruchamiania widoku pochodzącego ze starszych wersji danych kartograficznych. Opcja ta jest doskonale znana użytkownikom Street View na komputerach stacjonarnych. Funkcja ta pojawiła się w 2014 roku. Z ośmioletnim opóźnieniem pojawia się w końcu również na urządzeniach mobilnych.

Street View na urządzenia mobilne otrzymują nowe funkcje
Źródło: blog.google

Street View na urządzenia mobilne otrzymują nowe funkcje

Źródło: blog.google

W miejscach, dla których zgromadzono więcej, niż jedne dane z usługi Street View, użytkownicy zobaczyć przełącznik pozwalający na zmianę daty oglądanych zdjęć.

Zobacz również:

  • Sprawdź, co Dark Web "wie" na twój temat

Przy okazji 15-lecia istnienia Street View, Google poinformowało o nowej kamerze do rejestrowania danych w usłudze. Mowa o modułowym systemie, który waży mniej, niż 7 kg i według producenta posiada rozmiary nie większe, niż kot domowy. Dzięki modułowości całej konstrukcji w przyszłości do kamery można będzie dołączać dodatkowe moduły np. skanery LiDAR.

Nowa kamera do Street View
Źródło: gsmarena.com

Nowa kamera do Street View

Źródło: gsmarena.com

Nowa kamera została przystosowana do montażu na każdym samochodzie osobowym wyposażonym w bagażnik dachowy. Sterownie odbywa się z wykorzystaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Wcześniejsze wersje kamer do Street View wymagały specjalnego stelażu montażowego oraz dodatkowego sprzętu do przetwarzania rejestrowanych danych.

Kamera nowej generacji pozwoli rozszerzyć zasięg Street View w trudno dostępnych miejscach świata. Google twierdzi, że sprzęt trafi do użytku od przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200