Google świętuje 10-lecie Sklepu Play

Właśnie minęło 10 lat od rebrandingu Android Market na Google Play Store.

Google świętuje właśnie 10-lecie istnienia Sklepu Google Play dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Sklep Play zadebiutował na rynku w 2012 roku. Wyszukiwarkowy gigant zdecydował się wtedy na rebranding Android Market.

10-lecie Google Play
Źródło: blog.google.com

10-lecie Google Play

Źródło: blog.google.com

Pierwszy oficjalny sklep z aplikacjami na Androida pojawił się w 2008 roku wraz z pierwszą wersją systemu operacyjnego Android pod nazwą Android Market. Po czterech latach Google zdecydowało się na zmianę nazwy z Android Market na Google Play Store. Wiązało się to z debiutem Androida dla tabletów oraz planowanej ekspansji Google Play jako sklepu nie tylko z aplikacjami, ale również różnego rodzaju usługami np. książkami, filmami itp.

Zobacz również:

  • Android 15 jest już dostępny w wersji beta
  • Jak zachować bezpieczeństwo podczas pobierania aplikacji?
  • Już jutro Meta uruchomi konkurencję dla Twittera

Z oficjalnego komunikatu opublikowanego na blogu Google wynika, że z Google Play co miesiąc korzysta 2,5 miliarda osób w ponad 190 krajach. W wirtualnym sklepie rozwijanym przez Google znajdziemy produkty ponad 2 milionów programistów z całego świata.

Google Play jest aktualnie jednym z największych wirtualnych sklepów z aplikacjami.

Z okazji 10-lecia firma Google zdecydowała się na podsumowanie dotychczasowej działalnoścpnie Google Play Pass, Google Play Instant oraz Google Play Points, wspomniano również o systemie zabezpieczeń Google Play Protect oraz wsparciu deweloperów w budowie nowych aplikacji.

Google zdecydowało się rownież na wprowadzenie nowego logo Sklepu Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200