Google prosi użytkowników urządzeń Android o pilną aktualizację przeglądarki Chrome

Firma opublikowała poprawkę likwidującą groźną – gdyż znaną już hakerom i cały czas aktywnie wykorzystywaną - podatność zero-day znajdującą się w przeglądarce Chrome uruchamianej na urządzeniach Android.

Chrome

Chodzi o podatność oznaczoną symbolem CVE-2020-16010. Stąd apel do użytkowników urządzeń Android o jak najszybsze pobranie najnowszej wersji przeglądarki Chrome, której Google nadał numer 86.0.4240.185.

Google informuje, że podatność znajduje się w oprogramowaniu zarządzającym tzw. piaskownicą i hakerzy mogą ją wykorzystać do zaatakowania samego systemu operacyjnego Android i przejęcia kontroli nad smartfonem.

Zobacz również:

  • TikTok na cenzurowanym
  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat
  • Ta podatność pozwala atakować desktopy z systemem Linuks

Google nie ujawnił przy tym szczegółowego scenariusza takiego ataku, chcąc w ten sposób dać użytkownikom urządzeń Android więcej czasu na zainstalowanie nowej wersji i przeglądarki i nie prowokować potencjalnych hakerów do inicjowania kolejnych ataków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200