Google prezentuje Chromebox for meetings - nowy system wideokonferencyjny dla biznesu

Chromebox for meetings to najnowsze rozwiązanie (sprzęt plus usługa) firmy Google przeznaczone dla firm, który chcą komunikować się ze swoimi klientami oraz partnerami nie za pomocą wiadomości e-mail, telefonów czy witryn internetowych, ale uruchamiając sesje wideokonferencji.

Chromebox for meetings wykorzystuje usługę Google+ Hangouts i jest zintegrowane z Google Apps, i w opinii analityków będzie rywalizować na rynku z takimi rozwiązaniami, jak WebEx (Cisco) oraz Lync (Microsoft).

Warstwę sprzętową rozwiązania reprezentuje system obliczeniowy wyposażony w intelowski procesor Core i7 (produkt firmy Asus), któremu towarzyszy kamera HD, mikrofon, głośniki oraz jednostka zdalnego sterowania. System zawiera port HDMI, DisplayPort++, cztery porty USB 3.0, port Ethernet i bezprzewodowy, dwuzakresowy interfejs Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

Zobacz również:

  • ChromeOS otrzyma scentralizowane ustawienia prywatności

W wideokonferencji obsługiwanej przez Chromebox for meetings może brać udział 15 stron (pokoi konferencyjnych), a użytkownicy mogą się dołączać do systemu również za pośrednictwem takich urządzeń mobilnych, jak tablety , notebooki oraz smartfony.

Ci użytkownicy, którzy nie posiadają rozwiązania Chromebox for meetings, a chcieliby dołączyć do obsługiwanej przez nie sesji wideokonferencji, mogą to zrobić pod warunkiem, że posiadają konto Gmail. Z kolei użytkownicy, którzy posiadają inne systemy do prowadzenia widekonferencji, mogą się dołączyć do sesji obsługiwanej przez Chromebox for meetings za pomocą narzędzia opracowanego przez firmę Vidyo.

Chromebox for meetings jest już dostępny w USA, gdzie kosztuje 999 USD. Google zapowiada, że rozwiązanie pojawi się wkrótce również na innych rynkach, w tym w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200