Google pomoże kontrolować użytkowanie internetu w firmach

Google udostępniła produkt WebSecurity for Enterprise, który ma zabezpieczać przedsiębiorstwa w czasie rzeczywistym przed atakami malware.

Produkt ma umożliwić organizacjom kontrolowanie użytkowania internetu przez pracowników, a także zapewnia narzędzia wspomagające przedsiębiorstwa w tworzeniu i egzekwowaniu polityk użytkowania internetu. Dodatkowy mechanizm rozciąga te same bezpieczeństwo na użytkowników zdalnych, poprzez automatyczne kierowanie ruchu spoza sieci wewnętrznej do infrastruktury skanującej, która egzekwuje reguły polityki zabezpieczające użytkowników zdalnych.

Aplikacja została opracowana przez Postini, którą Google nabyła w ubiegłym roku, i używa technologii firmy San Mateo. Jest także zintegrowana z usługami bezpieczeństwa Google Apps.

Zobacz również:

  • Firmy zajmujące się AI podpisują nowe dobrowolne zobowiązania. Chodzi o bezpieczeństwo
  • Ta firma oferuje postkwantowe szyfrowanie danych E2EE

Usługa kosztuje 36 USD rocznie za użytkownika i dodatkowo 12 USD za każdego użytkownika zdalnego. Jest to tańsza wersja produktu oferowanego przez Postini, udostępniona pod nową nazwą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200