Google podał datę wygaśnięcia usługi Hangouts

Korporacja ogłosiła, że nastąpi to w październiku tego roku. Informuje też, że ta wieloplatformowa usługa przesyłania wiadomości zostanie podzielona na dwie osobne aplikacje: Hangouts Chat i Hangouts Meet.

Hangouts Chat będzie świadczyć grupom użytkowników usługi podobne to tych, jakie oferuje Slack (darmowa usługa oparta na chmurze, pełniąca rolę komunikatora internetowego). Natomiast Hangouts Meet to aplikacja do prowadzenia wideokonferencji, działająca podobnie jak Skype. Z obu tych usług będą mogli korzystać koporacyjni użytkownicy pakietu G Suite oraz indywidualne osoby.

Od 16 kwietnia korporacyjni użytkownicy pakietu G Suite korzystający z klasycznej usługi Hangouts uzyskają dostęp do webowej wersji aplikacji Chat. Natomiast od kwietnia do września tego roku kilka funkcji usługi Hangouts pojawi się w aplikacji Chat, zanim usługa Hangouts wygaśnie na dobre w październiku.

Zobacz również:

  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp

Do nowych ustawień kontrolujących funkcje czatowania obsługiwane przez aplikacje Hangouts i Chat dostęp będą mieli administratorów. Będą oni nawet mogli wyłączyć w każdej, posługując się konsolą administracyjną, interfejs użytkownika obsługujący usługę Hangouts.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200