Google otwiera w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej

Po inwestycji w Warszawie Google ogłasza nowy etap inwestycji w Polsce i tworzy w Krakowie zespół inżynierski tworzący kluczowe elementy swojej chmury obliczeniowej.

Foto: Google

Inżynierowie Google w Krakowie będą pracować w zespołach odpowiedzialnych za kluczowe elementy usług chmury obliczeniowej i globalnej infrastruktury internetowej. To m.in. platforma Content Delivery Network, pozwalająca przesyłać do internautów na całym świecie dane, multimedia oraz transmisję strumieniową z wykorzystaniem globalnej sieci Google, system Borg - zarządzający pracą centrów danych Google - czy usługi takie jak BigQuery, które są wykorzystywane przez największe światowe firmy do analizy ich danych.

Rekrutacja do krakowskiego zespołu Google już się rozpoczęła, a w najbliższych latach przewidywany jest dynamiczny wzrost zatrudnienia. .

Zobacz również:

  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI
  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
  • Jak AI zmieni rynek pracy IT

- Rozwój naszych zespołów inżynierskich w Polsce wynika z potencjału, jaki widzimy - zarówno w zatrudnianiu najlepszych polskich ekspertów, jak i w oferowaniu tu pracy nad najbardziej zaawansowanymi technologiach inżynierom i inżynierkom z całego świata. Nasz krakowski zespół będzie prowadził w pełni samodzielne projekty tworzące kluczowe usługi i narzędzia - nie tylko te wykorzystywane przez klientów chmury Google, ale także odpowiadające za to, jak działa dzisiaj światowy internet - mówi Dan Decasper, wiceprezes firmy i szef polskich zespołów inżynieryjnych Google.

Aktualnie otwarte stanowiska w krakowskim zespole Google można znaleźć na stronie careers.google.com

Inwestycja w Krakowie stanowi kolejny etap rozwoju obecności Google w Polsce. W ubiegłym roku ogłoszono powstanie zespołu wsparcia dla klientów usług chmurowych w biurze Google we Wrocławiu, a także otwarcie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie. W marcu Google ogłosił inwestycję w zakup i rozwój kompleksu biurowego The Warsaw Hub o wartości ok. 2,7 miliarda złotych. Wraz z powstaniem krakowskiego zespołu Google, pozostałe inwestycje firmy będą kontynuowane. Jednocześnie przewidywany jest dalszy rozwój obecności Google w Krakowie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200