Google otwiera YouTube'a w Pakistanie po blokadzie trwającej 3 lata

YouTube przez trzy lata nie był dostępny w Pakistanie. Teraz największych serwis z klipami wideo powraca do tego kraju, ale Google musiało przygotować specjalną wersję swojej usługi na ten rynek.

Od 2012 roku Google miało zakaz udostępniania serwisu YouTube w Pakistanie. Dzisiaj blokada została cofnięta, ale pakistański rząd ma teraz możliwość usuwania wybranych materiałów uznanych za obraźliwe.

Przyczyną nałożenia blokady we wrześniu 2012 roku na YouTube'a w Pakistanie była publikacja na łamach serwisu filmu o tytule "Innocence of Muslims". Materiał obrażał Muzułmanów i spotkał się z licznymi protestami pakistańskiej ludności.

Zobacz również:

  • YouTube będzie wymagać od twórców oznaczania filmów generowanych przez AI

Google zostało ukarane za to, że umożliwienie publikacji tego filmu ponad trzyletnim zakazem udostępniania YouTube'a w Pakistanie. Teraz YouTube może działać w tym kraju, ale na nieco innych zasadach.

Pakistański rząd dostał narzędzia, które umożliwiają usuwanie z lokalnej wersji serwisu wybranych materiałów. Urzędnicy będą mogli zgłaszać do Google'a materiały obraźliwe, a twórcy YouTube'a będą blokować możliwość ich oglądania w tym kraju.

Google otwiera YouTube'a w Pakistanie po blokadzie trwającej 3 lata

YouTube w Pakistanie znów jest dostępny

Twórcy YouTube'a zaznaczają, że proces blokowania materiałów obrażających uczucia religijne Muzułmanów w Pakistanie nie będzie automatyczny. Dostęp do treści będzie blokowany jeśli będą naruszać standardy społeczności.

Informacja o tym, które materiały wideo zostało usunięte z serwisu YouTube na prośbę pakistańskiego rządu pojawi się w raporcie transparentności serwisu.

źródło: venturebeat.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200