Google odświeża pocztę Gmail na składanych smartfonach

Wyszukiwarkowy gigant dodaje nowy wygląd dostosowany do urządzeń z elastycznymi ekranami.

Google zdecydowało się na aktualizację aplikacji klienckiej jednej ze swoich najważniejszych usług - poczty elektronicznej Gmail. Przebudowany interfejs użytkownika trafia na urządzenia ze składanymi ekranami.

Odświeżona aplikacja Gmail na Samsungu Galaxy Z Fold 4
Źródło: google.com

Odświeżona aplikacja Gmail na Samsungu Galaxy Z Fold 4

Źródło: google.com

Inżynierowie Google projektując nowy wygląd aplikacji mobilnej uwzględnili inne proporcje wewnętrznych ekranów składanych smartfonów takich jak Samsung Galaxy Z Fold czy Oppo Find N2.

Zobacz również:

  • Google wypróbowuje eksperymentalną funkcję bezpieczeństwa w Singapurze
  • Google chce w znaczący sposób ograniczyć ilość spamu

Aplikacja zyskała dała dwupanelowy widok na wewnętrznych ekranach składanych smartfonów. O nowej zmianie Google poinformowało za pośrednictwem oficjalnego bloga, na którym zaprezentowano nowy interfejs korzystając ze smartfona Samsung Galaxy Z Fold 4.

Odświeżony Gmail wygląda podobnie do aplikacji PWA wyświetlanej na komputerach oraz tabletach. Z lewej strony znajduje się lista skrzynki odbiorczej, a treść wiadomości wyświetlana jest z prawej strony wyświetlacza.

Przed wydaniem nowej aktualizacji posiadacze składanych smartfonów mogli korzystać z klasycznej, smartfonowej wersji aplikacji Gmail, która nie wykorzystywała pełni potencjału tego typu urządzeń.

Widok dwupanelowy pojawił się również w zakładkach Meet oraz Chat zintegrowanych z aplikacją Google Gmail.

Część ekspertów wskazuje na możliwe odświeżenie i dostosowanie aplikacji Gmail do urządzeń mobilnych z elastycznymi ekranami przed sugerowaną premierą pierwszego urządzenia ze składanym ekranem z rodziny Google Pixel. Aktualnie wyszukiwarkowy gigant nie posiada referencyjnego urządzenia z elastycznym ekranem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200