Google najbardziej pożądanym miejscem pracy informatyków w Polsce

W rankingu najbardziej pożądanych pracodawców dla specjalistów i menedżerów w branży IT oraz telekomunikacja na podium znalazł się Google, IBM i Microsoft. Na kolejnych miejscach znalazły się Samsung Electronics, Oracle, Hewlett-Packard, Dell i Sabre.

Firma Antal International opublikowała wyniki 3. edycji badania przeprowadzonego pod patronatem Business Centre Club "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów". Ponad 1500 respondentów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie pozwoliło także odpowiedzieć na pytanie, jakie warunki zatrudnienia były najwyżej ocenione we wskazanych organizacjach.

Do najbardziej cenionych warunków zatrudnienia oferowanych przez firmy wyróżnione w rankingu Antal International należy styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność. "Kandydaci, z którymi współpracujemy zwracają również uwagę na dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość rozwoju zawodowego" - podkreśla Monika Daczka, menedżer Antal IT Serices. I dodaje, że najbardziej pożądani pracodawcy zatrudnionym oferują szereg benefitów. Do najczęściej spotykanych należy: opieka medyczna, służbowy laptop i telefon oraz karta fitness.

Zobacz również:

  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej
Google najbardziej pożądanym miejscem pracy informatyków w Polsce

Dla firm coraz bardziej istotne staje się pytanie, o źródła, jakimi najlepiej docierać do potencjalnych kandydatów. W porównaniu do 2. edycji badania, przeprowadzonej w sierpniu 2011 roku odnotować można znaczący wzrost znaczenia mediów i Internetu, jako źródła pozyskiwania informacji. Rzadziej były wymieniane targi pracy czy opinie znajomych nie pracujących w danej firmie. Wciąż ponad 1/3 respondentów czerpie informacje o firmie od znajomych w niej pracujących. "Warto zadbać o spójną komunikację nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz firmy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jasny przekaz pojawi się równocześnie w wielu źródłach, z których kandydaci czerpią wiedzę" - podsumowuje badanie Joanna Kucza, PR & Marketing Manager w Antal International.

Google najbardziej pożądanym miejscem pracy informatyków w Polsce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200