Google ma swój pierwszy i dość nietypowy sklep detaliczny

Google otworzyło pierwszy sklep detaliczny. Firma zdecydowała się na Nowy Jork. Najnowsze miejsce jest częściowo sklepem, a częściowo "eksploratorem". Co w nim znajdziemy?

Sklep detaliczny Google w Nowym Jorku / Fot. Google

Sklep detaliczny Google w Nowym Jorku / Fot. Google

Sklep detaliczny Google'a ma niespełna 470 metrów kwadratowych i mieści się w Nowym Jorku. Google chce bardziej zainwestować w swoje rozwiązania konsumenckie i zdecydował, ze pójdzie w ślady Apple'a, otwierając sklep stacjonarny.

Google będzie sprzedawać różne sprzęty, od telefonów Pixel, po głośniki i smart głośniki Nest i wyświetlacze. Do tego promowane i sprzedawane są usługi wykorzystujące Asystenta Google oraz platforma chmurowa Stadia dla graczy.

Zobacz również:

  • W oczekiwaniu na Androida 12

Ivy Ross, wiceprezes Google ds. projektowania sprzętu, powiedziała, że nowe miejsce jest po części sklepem, a po części "eksploratorem". Chodzi o to, że odwiedzający sklep mają szansę nie tylko kupić, ale przede wszystkim potestować przeróżne rozwiązania Google i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Są tam również elementy interaktywne, takie jak wystawa, na której klienci mogą wypowiedzieć zdanie i przetłumaczyć je na 24 języki w czasie rzeczywistym za pomocą Tłumacza Google, czy też wejść do zaciemnionego pokoju, aby wypróbować tryb Night Sight przy słabym oświetleniu na telefonach Pixel.

Google ma swój pierwszy i dość nietypowy sklep detaliczny

Sklep jest próbą Google uchwycenia części sukcesu, jaki Apple odniósł ze swoimi sklepami na całym świecie. Niektóre lokalizacje Apple, takie jak sklep ze szklanymi kostkami w Nowym Jorku, są uważane nawet za miejsca turystyczne, które przyciągają tłumy z całego świata.

Google twierdzi, że na razie wprowadza ograniczenia zdrowotne, ponieważ Stany Zjednoczone próbują jeszcze wyjść z pandemii Covid-19. Ograniczona liczba osób będzie mogła przebywać w sklepie na raz, pracownicy będą nosić maski, a środki do dezynfekcji rąk będą dostępne w całym miejscu.

Google ma swój pierwszy i dość nietypowy sklep detaliczny

Jeśli sklep odniesie sukces, Google z pewnością otworzy kolejne w innych lokalizacjach, skupiając się na razie w Stanach Zjednoczonych, a potem w Europie.


TOP 200