Google: bardzo dobry początek roku

Z Google korzysta coraz więcej osób, a to z kolei zwiększa zainteresowanie wyszukiwarką ze strony reklamodawców. Spolka Google w swoim I kw. obrachunkowym miała 2,25 mld USD przychodu i wypracowała ponad 592 mln USD zysku netto.

Przychody Google w minionym kwartale były o blisko 80% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka szybko odbudowała zaufanie inwestorów, nadszarpnięte po publikacji nieco rozczarowujących danych za IV kw. 2005 roku.

Wyłączając prowizje płacone partnerom bezpośrednie wpływy Google wyniosły 1,53 mln USD. Spółka pracuje teraz intensywnie nad nowymi usługami dostępnymi poprzez telefony komórkowe i palmtopy, co ma zapewnić jej dodatkowe źródła przychodów.

Sergey Brin, współzałożyciel firmy i szef działu technologicznego, poinformował, że Google prowadzi rozmowy z kolejnymi producentami PC, którzy mieliby preinstalować wybrane aplikacje Google na swoich komputerach.

Nowe usługi pociągają za sobą wzrost nakładów inwestycyjnych. Google otwiera kolejne centra rozwoju. Jedno z nich, jak już wcześniej informowaliśmy, powstanie w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200