Google Pages zaatakowane przez trojana

Na witrynie hostingowej Google Pages odkryto niebezpiecznego trojana. Według firmy Websense Security Labs szkodnik ma na celu wyłudzanie informacji bankowych. Google pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Dan Hubbard, jeden z wyższych rangą przedstawicieli Websense Security, poinformował, iż firma odkryła podejrzany plik na serwerze Googlepages.com. Może on zainfekować komputer użytkownika i pozostać nieaktywny do momentu próby skorzystania z usług bankowości elektronicznej. Hubbard nie podaje, klienci jakich banków są szczególnie narażeni, twierdzi jednak, iż firma nie ma jeszcze sygnałów o skutecznym ataku wirusa.

Przedstawiciele Google potwierdzili, iż problem istnieje i zapewnili, że intensywnie pracują nad jego rozwiązaniem. "Google Page Creator pozwala użytkownikom na zamieszczanie plików na stronie internetowej. Mamy świadomość, że niektórzy z nich zamieszczają złośliwe programy i staramy się je usuwać kiedy tylko to zauważymy. Pracujemy nad bardziej skutecznym i trwałym rozwiązaniem" - napisała rzeczniczka prasowa Google w e-mailu do dziennikarzy serwisu CNet.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Firmy rezygnują z wymogu ukończenia studiów wyższych, stawiając na umiejętności
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200