Google Maps z rekordową liczbą pobrań

Mobilne narzędzie Google Maps zna chyba każdy użytkownik smartfona. Nie powinno więc być dla nikogo zaskoczeniem, że dołączyło ono niedawno do ekskluzywnej listy, na której znajdują się aplikacje, które zostały pobrane co najmniej 10 mld razy.

Foto: Tamas Tuzes-Katai/Unsplash Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż coś tu nie gra, ponieważ liczba pobrań przekracza liczbę ludzi zamieszkujących Ziemię. Według danych z maja 2021 roku, usługa Google ma obecnie ponad 3 miliardy aktywnych użytkowników n całym świecie. Nie należy też zapominać, że Google nie działa w Chinach (które są największym rynkiem smartfonów na świecie), a obywatel tego kraju nie mają dostępu do sklepu Google Play. Liczba 10 mld pobrań jest jednak prawdziwa biorąc pod uwagę fakt, że każdego miesiąca setki milionów ludzi aktualizuje aplikacje Google, a firma analityczną Gartner podała, że w 2019 i 2020 roku sprzedano ok. 2,5 miliarda telefonów z Androidem, na które ich użytkownicy również pobierali Google Maps. Dzieje się tak, ponieważ nowe telefony niekoniecznie są dostarczane z preinstalową aplikacją Google Maps. Mając to wszystko na uwadze widać jak na dłoni, że takie aplikacje jak YouTube i czy Google Maps rzeczywiście osiągnąć pozornie niemożliwą liczbę pobrań. Proszę też pamiętać o tym, że rekord Google Maps dotyczy wyłącznie pobrań ze sklepy Google Play i nie uwzględnia iPhone'ów. Apple wstępnie ładuje tę aplikację na swoje smartfony, użytkownicy mogą ją również pobierać z App Store. Poza tym Apple nie oferuje statystyk pobierania aplikacji na urządzenia iOS ze swojego sklepu App Store. Foto: Tamas Tuzes-Katai/Unsplash

Mówimy tu o liczbie pobrań ze sklepu Google Play, w którym znajdują się aplikacje dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Wcześniej wynikiem takim mogły się pochwalić tylko dwie aplikacje, które zostały stworzone również przez Goggle, co świadczy o sile tej korporacji. W połowie zeszłego roku na tę prestiżową listę wskoczyła najpierw usługa Google Play Services, a kilka tygodni później dołączyła do niej aplikacja YouTube.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że coś tu nie gra, ponieważ liczba pobrań przekracza liczbę ludzi zamieszkujących Ziemię. Według danych z maja 2021 roku, usługa Google ma obecnie ponad 3 miliardy aktywnych użytkowników na całym świecie. Nie należy też zapominać, że Google nie działa w Chinach (które są największym rynkiem smartfonów na świecie), a obywatel tego kraju nie mają dostępu do sklepu Google Play.

Zobacz również:

  • Adobe pokazało firmowego asystenta AI
  • Google wypróbowuje eksperymentalną funkcję bezpieczeństwa w Singapurze
  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać

Liczba 10 mld pobrań jest jednak prawdziwa biorąc pod uwagę fakt, że każdego miesiąca setki milionów ludzi aktualizuje aplikacje Google, a firma analityczna Gartner podała, że w 2019 i 2020 roku sprzedano ok. 2,5 miliarda telefonów z Androidem, na które ich użytkownicy również pobierali Google Maps.

Dzieje się tak, ponieważ nowe telefony niekoniecznie są dostarczane z preinstalową aplikacją Google Maps. Takie aplikacje jak YouTube i czy Google Maps rzeczywiście osiągnąć pozornie niemożliwą liczbę pobrań.

Rekord Google Maps dotyczy wyłącznie pobrań ze sklepy Google Play i nie uwzględnia iPhone'ów. Apple wstępnie ładuje tę aplikację na swoje smartfony, użytkownicy mogą ją również pobierać z App Store. Poza tym Apple nie oferuje statystyk pobierania aplikacji na urządzenia iOS ze swojego sklepu App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200