Google: 2 miliony euro na walkę z cyfrowym wykluczeniem

Google uruchomiło program Impact Challenge – otwarty program grantowy dla organizacji z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zajmujących się walką z cyfrowym wykluczeniem. Na rozwój wybranych projektów z Polski i dziesięciu innych krajów regionu koncern chce przekazać 2 miliony euro.

Google

Inicjatywa Google.org Impact Challenge to kontynuacja zobowiązania Google wobec Polski oraz całej Europy Środkowo-Wschodniej poprzez wsparcie charytatywnych projektów, których celem jest rozwój edukacji cyfrowej oraz potencjału gospodarczego krajów regionu – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Do 1 marca 2021 roku wszystkie organizacje pozarządowe, podmioty komercyjne oraz instytucje akademickie z Polski mogą składać wnioski o finansowanie z Impact Challenge. Warunek jest jeden – projekty muszą mieć charakter charytatywny. W zakresie skali i poziomu rozwinięcia jest za to dowolność - pomoc można otrzymać niezależnie od tego, czy jest to nowy pomysł, czy już działający program, który może się rozwinąć.

Zobacz również:

  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play

„Rzeczywistość jakiej musieliśmy stawić czoła w obliczu pandemii to z jednej strony konieczność mierzenia się z kryzysem gospodarczym, ale także szansa wiążąca się z przyspieszeniem w rozwoju technologii. Wykorzystanie tej szansy wymaga zarówno narzędzi jak i umiejętności” - komentuje Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech. „Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest by zasypywać nierówności cyfrowe i dbać o inkluzywność społeczną” – dodaje.

Zdaniem Orłowskiej program Google.org Impact Challenge pomoże organizacjom w Polsce odpowiedzieć na te wyzwania.

Szczegółowe informacje na temat programu Google.org Impact Challenge oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie g.co/ceechallenge.

W 2020 r. Google.org przyznało ponad 1,5 miliona euro indywidualnych grantów organizacjom charytatywnym w Europie Środkowo-Wschodniej, których misja obejmuje rozwój edukacji cyfrowej oraz potencjału gospodarczego krajów regionu. Z tej kwoty polskim organizacjom przypadło ponad 400 tysięcy euro.

Ponadto, w ramach zeszłorocznego programu Google.org Impact Challenge: Bezpieczeństwo w sieci dwie polskie organizacje – Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polska Akcja Humanitarna – otrzymały europejskie granty dla projektów zwiększających bezpieczeństwo w internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200