Gogle Apple Vision Pro kupimy jedynie w sklepach stacjonarnych

Do sieci trafiły nowe informacje dotyczące nadchodzących gogli VR od Apple. Proces zakupu będzie różnić się od innych produktów producenta.

Firma Apple na początku września podczas konferencji WWDC 2023 po wielu latach oczekiwania, plotek i przecieków oficjalnie zaprezentowała swoje pierwsze gogle rozszerzonej rzeczywistości - Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro
Źródło: apple.com

Apple Vision Pro

Źródło: apple.com

Zaprezentowane przez Apple gogle pozostają jeszcze w fazie rozwoju. Deweloperzy mają czas na zapoznanie się z ich systemem operacyjnym i stworzenie własnych aplikacji. Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców dopiero w przyszłym roku. Do sieci trafiły właśnie informacje o sposobie dystrybucji.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Vision Pro to początek - Apple szykuje tanie gogle VR
  • Apple może mieć problem z nazwą swoich gogli VR Vision Pro

Firma Apple zdecyduje się na model, który wykorzystano w 2015 roku podczas premiery pierwszej generacji zegarków Apple Watch. Aby nabyć gogle Apple Vision Pro (dostępne początkowo jedynie w Stanach Zjednoczonych) konieczne będzie wybranie się do sklepu stacjonarnego.

Gigant z Cupertino w sklepach Apple Store przygotuje specjalne strefy demonstracyjne. Firma zaprojektuje i wyślę do sklepów specjalne narzędzia do pomiaru rozmiaru akcesoriów dostosowanych do potrzeb użytkowników. Modyfikacje obejmą każdy sklep Apple na terenie USA. Początkowo gogle Vision Pro dostępne będą jednak tylko w największych miastach.

Według Bloomberga wprowadzenie na rynek Apple Vision Pro będzie najbardziej złożoną premierą detaliczną Apple w historii, ponieważ będzie wymagać zarządzania łańcuchem dostaw i szkolenia w zakresie sprzedaży detalicznej. Z tego powodu firma nie spodziewa się rozpocząć sprzedaży Vision Pro za pośrednictwem zewnętrznych sprzedawców do 2025 roku. A ze względu na wysokie koszty produkcji, większość sklepów będzie miała jedną lub dwie jednostki demonstracyjne gogli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200