Gigabitowa karta dla desktopów

Allied Telesis wprowadziła na rynek na początku grudnia 32-bitową kartę sieciową Ethernet dla komputerów typu desktop, która jest wyposażona w złącze PCI i port obsługujący połączenia światłowodowe 100 i 1000 Mb/s.

Karta o nazwie AT-2916SX wspiera standard PXE 2.1 (Preboot Execution Environment). PXE Remote Boot ROM pozwala na zdalne włączanie i uruchamianie komputera przez sieć oraz aktualizowanie oprogramowania i prowadzenie diagnostyki systemu

Gigabitowa karta dla desktopów

Karta jest dostępna w dwóch wersjach: z konektorem SC (starsze sieci światłowodowe transmitujące pakiety z szybkością 100 Mb/s) lub z konektorem LC (nowsze połączenia światłowodowe transmitujące pakiety z szybkością 1000 Mb/s). Adapter AT-2916SX wspiera sterowniki Windows, Novell (Netware 5.x lub późniejsze), Linux (2.4.x lub późniejszy) oraz Sun Solaris.

Dodatkowo AT-2916SX oferuje funkcjonalności agregowania połączeń oraz równoważenia obciążeń (dostępne najczęściej tylko w kartach serwerowych). Adapter wspiera również sieci VLAN (do 64) oraz 4 kolejki ustalania priorytetów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200