Giełdowe zamiary Opery

Norweski producent przeglądarki internetowej – Opera Software – przygotowuje się do debiutu na giełdzie w Oslo. Nieznane są jeszcze szczegóły przedsięwzięcia – podały Internet News.

Informacje o zamiarach giełdowych spółki ogłosił Jon S. von Tetzchner, szef Opera Software w specjalnym oświadczeniu. Jego zdaniem po dziewięciu latach rozwoju technologii i sprzedaży firma gotowa jest do emisji akcji.

Wyniki Opera Software są coraz lepsze. W minionym roku spółka osiągnęła przychody rzędu 78,5 mln koron norweskich (ok. 42 mln zł). Jest to o 53,8% więcej w porównaniu z rokiem 2002.

Zobacz również:

  • Debiut Raspberry Pi na giełdzie

Dodajmy, że przeglądarka dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej, gdzie umieszczane są reklamy oraz płatnej (40 USD), wolnej od ogłoszeń. Jak wskazują przedstawiciele firmy, płatna Opera ma coraz więcej użytkowników. W najbliższej przyszłości firma planuje wsparcie dla aplikacji, wykorzystywanych w urządzeniach bezprzewodowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200