Getronics Polska: zmiana nazwy, nowy prezes

Austriacki Urząd Antymonopolowy dał zielone światło połączeniu firm Kapsch Sp. z o.o. i Getronics Polska. W związku z tym, do czasu pełnego połączenia firm dotychczasowa nazwa Getronics Polska została zmieniona na Kapsch Enterprise Sp. z o.o. Na jej czele stanął Jarosław Wijatkowski pełniący jednocześnie funkcję prezesa zarządu firmy Kapsch Sp. z o.o.

"Najbliższy kwartał będzie dla nas czasem wytężonej pracy, bo obok wzmożonej działalności operacyjnej związanej z końcem roku, będziemy równolegle ujednolicać portfolio rozwiązań i usług" - mówi Jarosław Wijatkowski, prezes firm Kapsch Enterprise Sp. z o.o. i Kapsch Sp. z o.o.

Dzięki połączeniu z firmą Getronics, Kapsch będzie mógł rozwinąć dział usług serwisowych i wsparcia technicznego, obok dotychczasowych obszarów działalności - rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, a także systemów inteligencji budynkowej.

W połowie września br. powołane zostały zespoły robocze, które pracują nad ujednoliceniem oferty oraz opracowaniem płynnej integracji struktur obu firm w ramach jednej organizacji. Do końca października cały warszawski zespół Kapsch Enterprise (wcześniej Getronics Polska) przeniesie się do siedziby firmy Kapsch - podano w komunikacie.