Getin wolał Marketplanet

Spółka zawarła porozumienie z ORE SA, w sprawie wspólnego pozyskiwania, obsługi i koordynacji transakcji obu platform handlu internetowego. Umowa zakłada również, że 6% akcji spółki Getin przejmie TP SA.

Getin będzie współpracował na rynku B2B z platformą Marketplanet.pl, a Telekomunikacja Polska SA obejmie 6% akcji spółki. W połowie ub. roku dużo mówiło się o rychłym podpisaniu podobnej umowy Getina z największą konkurencją Marketplanet - patformą Xtrade Optimusa.

Getin podpisał ze spółką Otwarty Rynek Elektroniczny SA (zarządzającą Marketplanet.pl), umowę na czas nieokreślony dotyczącą wspólnego pozyskiwania, obsługi i koordynacji transakcji pomiędzy klientami obu firm. Umowa ta wejdzie w życie w dniu zakupienia przez Telekomunikację Polską 6% udziałów w Getin SP.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Jak poinformowano w komunikacie, umowa jest "jednym z elementów szerszej współpracy grup kapitałowych TP SA i Credit Agricole na rzecz wspólnej obsługi rynków B2B".

Getin podpisał w połowie ub. roku list intencyjny z największą konkurencją Marketplanet - platformą Xtrade. Na mocy porozumienia użytkownicy mieli uzyskać dostęp do ofert handlowych obu platform. Jak dotychczas nie poinformowano o podpisaniu porozumienia, które według ówczesnych zapowiedzi prezesa Piotra Czarneckiego miało zostać zawarte w sierpniu 2001. Zarząd spółki ostatecznie zdecydował się na wybór innego partnera. Getin podobnie jak TP SA, wchodzi w skład francuskiej grupy kapitałowej - w przypadku Getina jest to Credit Agricole.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200