Getin coraz taniej

Getin SP, znany dotychczas głównie z hostowania ramach swojego Centrum Biznesu sklepów i witryn małych i średnich firm dodał do swojej oferty skrzynki poczty elektronicznej.

Usługa Konto Biznesowe w Getinie kosztuje w rocznym abonamencie 100 zł. W zamian mała lub średnia firma otrzyma konto pocztowe w domenie odpowiadającej nazwie firmty z rozszerzeniem .pl . W ramach usługi posiada możliwość utworzenia bezpłatnie trzech aliasów. Pojemność oferowanej skrzynki to 100 MB, a maksymalna objętość pojedynczej wiadomości to 16 MB. Korespondencja jest skanowana programem antywirusowym i nie zawiera doklejek reklamowych.

Dotychczas Getin znany jest głównie dzięki swojemu Centrum Biznesu, gdzie zarejestrowanych jest i posiada możliwość prezentacji swojej oferty niebotyczna liczba 437 tys. małych firm. Obecnie w pasażu oferowanych jest jednak tylko ok. 35 tys. produktów, przy czym sporo pozycji jest wyraźnie nieaktualnych. Prawdopodobnie znaczną część stanowią firmy, którym swego czasu Getin bezpłatnie zarejestrował, a które potem nie zdecydowały się na kontynuację współpracy. Roczny abonament za najdroższy pakiet usług e-sklep kosztuje netto 970 zł, jednak obecność w pasażu można zapewnić sobie już za 200 zł, poprzez wykupienie abonamentu podstawowej wersji „e-witryny”. Oferta nowej, znacznie bardziej podstawowej usługi to jak się wydaje kolejna próba wysondowania, jak niskie są budżety, które małe i średnie firmy, są skłonne przeznaczać na promocję i sprzedaż swoich usług i produktów w Sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200