Geo-PC VapoChill - 'lodówka' z procesorem 4,2 GHz

Komputronik zaprezentował komputer Geo-PC stworzony specjalnie z myślą o fanach podkręcania. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania VapoChill procesor Intel Pentium 4 3,2 GHz może bez problemu pracować z częstotliwością 4,2 GHz.

Geo-PC VapoChill - 'lodówka' z procesorem 4,2 GHz
VapoChill działa na zasadach podobnych do lodówki. Do chłodzenia wykorzystywany jest freon. Oczywiście przeznaczeniem zastosowanego w komputerze VapoChill LightSpeed nie jest chłodzenie układu pracującego ze standardowa częstotliwością. VapoChill został zaprojektowany do ekstremalnego przetaktowywania procesorów. Urządzenie jest podłączone do komputera głównego za pomocą jednego z wewnętrznych portów USB. Dzięki temu możliwe jest sterowanie jego pracą z poziomu Windows. Cztery główne elementy VapoChill to: kompresor, skraplacz, kapilara transportująca ciecz oraz parownik. Integralnym elementem zestawu jest również tzw. Chill Control, czyli mikroprocesorowy kontroler. To on zawiaduje pracą całego urządzenia.

Konfiguracja zaprezentowanego komputera Geo-PC to:

- Procesor: Intel Pentium 4 3,20E GHz, Prescott

- Płyta główna: Abit IC7-G oparta na chipsecie i875

- Pamięć RAM: 2x512MB Geil PC-550 CL3

- Karta Graficzna: GeForce FX 5950 Ultra

W komputerze wykorzystano najsilniejsze urządzenie chłodzące z linii VapoChill - LightSpeed. Jest to najmocniejsze produkowane seryjnie rozwiązanie do chłodzenia komputerów. Producent podaje, ze przy 240W dostarczonych do parownika, urządzenie jest w stanie utrzymać jego temperaturę na poziomie -25,5 stopni Celsjusza. Bez obciążenia termicznego temperatura parownika bez problemów spada do -50 stopni.

Zobacz również:

  • Microsoft przygotowuje się do odświeżenia linii Surface

Dystrybutor:

http://www.komputronik.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200