Genicom grozi bankructwo

Genicom, jeden z czołowych producentów drukarek typu heavy duty, popadła w kłopoty finansowe. Udział firmy na polskim rynku tego typu urządzeń szacuje się na 14%.

W wyniku przekroczenia na jesieni ubiegłego roku limitów kredytowych firma Genicom, jeden z czołowych producentów drukarek typu heavy duty, popadła w kłopoty finansowe. W efekcie, pod koniec lutego br., notowania firmy zostały zawieszone na giełdzie NASDAQ.

Genicom udało się jednak zaciągnąć pożyczkę, która może pozwolić jej utrzymać się na rynku. Nie jest jednak wykluczone, że w celu uchronienia przed bankructwem dojdzie do podziału firmy i zmiany profilu produkowanych modeli sprzętu. Sprzedana została już fabryka, z której obecnie kupowane są gotowe urządzenia.

W Polsce - podobnie jak i w innych krajach, gdzie obecna jest firma Genicom - spodziewać się można uszczuplenia oferty i ograniczenia jej wyłącznie do najlepiej sprzedających się modeli. Być może pojawią się także opóźnienia w dostawach części zamiennych.

Udział Genicom na polskim rynku drukarek heavy duty szacuje się na 14%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200